Kawa z Kenii – małe ziarna o bogatym wnętrzu

Wiele osób zaczyna dzień od świeżo palonej kawy. Niezwykły aromat i smak pobudza, dodaje energii na cały dzień, poprawia nastrój. Kawa ma mnóstwo zalet, zmniejsza ryzyko występowania groźnych chorób, poprawia koncentracje. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór kaw, ale coraz więcej osób wybiera kawę z Kenii. Czym wyróżnia się ta kawa ziarnista?

Kawa Kenia – jak powstaje?

Kenia jest jednym z największych producentów kaw na świecie, afrykańskie kawy znane są z wysokiej jakości oraz wyjątkowego smaku. Najczęściej produkowane są gatunki typu Arabica, które słyną z owocowego aromatu, idealnej mocy i delikatnej kwasowości. Kenijska kawa dzieli się ze względu na wielkość ziaren. Można wyróżnić kawę E, o największych ziarnach, kawę PB, AA oraz A. Kawa w Kenii uprawiana jest na wysokości ok. 2000 m n.p.m., na plantacjach w Górach Aberdare, szczycie Mount Kenya, a także plantacjach w Kericho, Bungoma, Kisji, Nakuru i Nyanza. Na tych terenach panują idealne warunki do uprawy kawy.

Wyjątkowy klimat, wysokość i wulkaniczna gleba tworzą idealne ziarna, o bogatym wnętrzu. Krzewy kawowe rosną wolna, dzięki temu dojrzewanie ziaren trwa dłużej i ma korzystny wpływ na walory smakowe. Rośliny zbierane są ręcznie, w listopadzie i grudniu. Rolnicy z Kenii stosują unikalną metodę przetrwania kawy na mokro, co poprawia jej profil oraz zwiększa walory smakowe. To najlepsza kawa, doceniana przez najbardziej wymagających kawoszy z całego świata. 

Jakie walory ma Arabica Kenia AA?

Kawa Kenia znana jest na całym świecie. Co ją wyróżnia? Kawa jest zazwyczaj średnio wypalana, ma naturalny, jasny kolor i aksamitną miękkość. Ceniona jest przez smakoszy ze względu na całą symfonię smaków. Ma mocno kawowy, kwasowy, wyrazisty smak oraz owocowy aromat.  W kawie wyczuwalne są kwiatowe nuty, pobudzające tony trawy cytrynowej, a także czarna porzeczka, grejpfrut i żurawina. Kawa urzeka, zapewnia niezwykłe, zmysłowe doznania. Osoby, które raz spróbują kawy z kenijskich plantacji, już zawsze będą sięgać po ten wyjątkowy napój. Każdy łyk jest niezwykły, rozbudza kubki smakowe. Kawa jest idealna na początek dnia, doskonale pobudza. W ciągu dnia arabika Kenya dodaje energii, zachęca do działania. Filiżanka kawy to także doskonały sposób na chwile odpoczynku i relaksu. Pijąc kawę, można poczuć afrykański klimat, zobaczyć dzikie krajobrazy, przenieść się w niezwykłe rejony.

Przeczytaj także:  Fusy z kawy – niezastąpiony nawóz do Twojego ogrodu

Dzięki kawie z Kenii codzienne picie kawy staje się niezwykłym rytuałem, który nadaje magii i pozwala cieszyć się każdą chwilą. Intensywny smak pobudza wyobraźnię, kreatywność, zachęca do działania. Warto spróbować kawy afrykańskie, to gwarancja bogatego smaku.

Art. Sponsorowany

Kawa z Kenii – małe ziarna o bogatym wnętrzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę